Διεύθυνση

Αναστασία Ράμμου (Δρ), ΠΕ Αρχαιολόγων, αναπληρώτρια Διευθύντρια

 

Τμήμα Νομισμάτων, Σταθμίων και Μικροτεχνίας, Σφραγίδων και Μεταλλίων

Ευαγγελία Αποστόλου (Δρ), ΠΕ Αρχαιολόγων, Τμηματάρχης

Αλέξανδρος Ανδρέου, ΠΕ Αρχαιολόγων

Αντωνία Νικολακοπούλου, ΠΕ Αρχαιολόγων – Νομισματολόγων

Βασιλική Στεφανάκη (Δρ), ΠΕ Αρχαιολόγων – Νομισματολόγων

 

Τμήμα Εκθέσεων, Επικοινωνίας και Εκπαίδευσης

Αναστασία Ράμμου (Δρ), ΠΕ Αρχαιολόγων, Τμηματάρχης

Δημήτρης Κλουκίνας (Δρ), ΠΕ Αρχαιολόγων

Ελένη Νάκη, ΠΕ Μουσειοπαιδαγωγός – Μουσειολόγος

Χάϊδω Μπιντέρη, ΤΕ Γραφικών Τεχνών και Καλλιτεχνικών Σπουδών – Γραφιστών

Βασίλειος Σκούφης, ΔΕ Σχεδιαστών

 

Τμήμα Συντήρησης Αρχαιοτήτων και Έργων Τέχνης

Νικολέτα Κατσικώστα, ΤΕ Συντήρησης Αρχαιοτήτων και Έργων Τέχνης, Τμηματάρχης

Ασπασία Ραρρή, ΠΕ Συντήρησης Αρχαιοτήτων και Έργων Τέχνης

Ελένη Κοντού, ΤΕ Συντήρησης Αρχαιοτήτων και Έργων Τέχνης

Μαργαρίτα Σορώτου, ΤΕ Συντήρησης Αρχαιοτήτων και Έργων Τέχνης

Ρεβέκκα Μαντά, ΔΕ Συντήρησης Αρχαιοτήτων και Έργων Τέχνης

Νικόλαος Σιναδινάκης, ΔΕ Συντήρησης Αρχαιοτήτων και Έργων Τέχνης

 

Τμήμα Διοικητικής, Οικονομικής και Τεχνικής Υποστήριξης

Κωνσταντίνος Κοσσυφίδης, ΠΕ Διοικητικού – Οικονομικού, Τμηματάρχης

Paolo Cammisuli, ΠΕ Αρχιτέκτων – Μηχανικός (MSc), Σχεδιαστής και Επιμελητής Εκθέσεων

Σωτήρης Δημακάκος, ΠΕ Διοικητικού – Οικονομικού

Δημήτριος Νικολούλιας, ΤΕ Εργοδηγών, ειδικότητας Σχεδιαστών

Αγγελική Παπανδρέου, ΠΕ Διοικητικού – Οικονομικού

Βαλλεντίνα Ανθοπούλου, ΔΕ Διοικητικού – Λογιστικού

Ζωγράφω Καρπούζου, ΔΕ Διοικητικού – Λογιστικού

Παναγιώτης Κουτσογιάννης, ΔΕ Διοικητικού – Λογιστικού

Νικόλαος Σουγλές, ΔΕ Προσωπικού Η/Υ

 

Ανδρέας Αντωνόπουλος, ΔΕ Εργατοτεχνιτών

Άννα Γεροπούλου, ΔΕ Εργατοτεχνιτών

Γεώργιος Παρλαμέντης, ΔΕ Εργατοτεχνιτών

Παναγιώτης Δημόπουλος, ΥΕ Ενιαία Ειδικότητα Εργατοτεχνικού Προσωπικού

Διονύσιος Φιλημέγκας, ΥΕ Ενιαία Ειδικότητα Εργατοτεχνικού Προσωπικού

 

Προσωπικό Φύλαξης

Ταρσίτσα Παπαχρήστου, ΔΕ Ημερήσιων Φυλάκων Αρχαιοτήτων, αρχιφύλακας

Μιχαήλ Ζωϊδης, ΔΕ Ημερήσιων Φυλάκων Αρχαιοτήτων, αναπληρωτής αρχιφύλακας

Γεωργία Ευαγγελή, ΔΕ Ημερήσιων Φυλάκων Αρχαιοτήτων, αναπληρώτρια αρχιφύλακας

Μαρία Αλεξανδροπούλου, ΔΕ Ημερήσιων Φυλάκων Αρχαιοτήτων

Ζαχαρούλα Γεωργακάκου, ΔΕ Ημερήσιων Φυλάκων Αρχαιοτήτων

Ζαβάκου Βασιλική, ΔΕ Ημερήσιων Φυλάκων Αρχαιοτήτων

Μαρίνα Οικονομοπούλου, ΔΕ Ημερήσιων Φυλάκων Αρχαιοτήτων

Κερασιά Τριανταφυλλίδου, ΔΕ Ημερήσιων Φυλάκων Αρχαιοτήτων

 

Χρήστος Γιονανίδης, ΔΕ Νυχτοφυλάκων Αρχαιοτήτων

Ζωή Μαλλά, ΔΕ Νυχτοφυλάκων Αρχαιοτήτων

Δημήτριος Ταγκίνης, ΔΕ Νυχτοφυλάκων Αρχαιοτήτων

Κωνσταντίνος Παπακωνσταντίνου, ΥΕ Νυχτοφυλάκων Αρχαιοτήτων

 

Ιωάννης Ασλανίδης, ΥΕ Φυλάκων Κτιρίων

Δημήτρης Σερβίτης, ΥΕ Φυλάκων Κτιρίων

Βησσαρίων Τζοβίστας, ΥΕ Φυλάκων Κτιρίων